24 Aralık 2010 Cuma

Azap (Lauren Kate)

Cennetten kovulan bir melek olan erkek arkadaşı Daniel'dan ayrı kalan Luce için hayat cehennem azabından farksızdır. Birbirlerine kavuşmaları sonsuzluk kadar uzun sürmüştür ancak Daniel ona gitmek zorunda olduğunu söyler.
Daniel Luce'u öldürmek isteyen ölümsüzleri - Sürgünleri - yakalayana dek geri dönmeyecektir. Luce'u Kalifornia'nın kayalık kıyı şeridindeki bir okula, sıra dışı yeteneklere sahip öğrencilerin, düşen meleklerin ve insanların çocukları olan Nefilimlerin bulunduğu Shoreline'a gizler.
Shoreline'da Luce gölgelerin ne olduğunu ve onları önceki hayatlarına açılan bir pencere olarak nasıl kullanacağını öğrenir. Luce kendisini geliştirdikçe, Daniel'ın ona her şeyi anlatmadığına dair şüphe duymaya başlar. Daniel ondan bir şeyler gizlemektedir… Tehlikeli bir şeyler.
Ya Daniel'ın çizdiği geçmiş tam olarak doğru değilse? Ya Luce'un başka biriyle birlikte olması gerekiyorsa?
İlk kitabın ardından merak uyandırıcı bir başlangıç yapan Azap, lise ve aşk ekseninde ilerlemeye devam ediyor. Ergen sorunlarının her satırdan fışkırması haliyle sorun oluşturabiliyor. Hikayesinin mitolojik yanını birazcık daha güçlendiren yazar, Luce kızımızın hayatına üçüncü bir erkek daha sokmayı başarıyor. İlk kitabın gerisinde kalan ve oldukça 'azap' bozucu karakterleri olan serinin ikinci kitabını bitirmek küçük çaplı bir işkenceydi.

Eren

0 yorum:

Yorum Gönder